Nagraj wideo

lens-1223583_1920

,,Jeden obraz jest wart tysiąc słów’’

YouTube, Twitch, miliony blogerów, firm i instytucji już od dawna wie, że film góruje nad innymi formami przekazu informacji. Jeśli Ty jeszcze nie nagrywasz, mam nadzieję, że dziś zdecydujesz się zacząć.

Korzyści z nagrywania

Załóżmy, że sprzedajesz jakiś produkt. Niech dla przykładu będzie to mydło. Wyobraź sobie jakie efekty mógłby przynieść krótki filmik pokazujący świetnie pieniące się mydło i piękną panią, która z zadowoleniem myje nim dłonie. Nawet jeśli kręcenie wideo nie będzie Twoją główną formą reklamy, to jako dodatkowa też świetnie się sprawdzi. Myślę, że i Ty na tym skorzystasz pod względem wizerunku, np. występując w filmiku opisującym usługi Twojej firmy, albo przedstawiającym Ciebie jako eksperta lub polecającym produkt.

Uważam, że mimo związanej z tym dodatkowej pracy warto spróbować. Może nawet, korzyści Cię zaskoczą.

Podstawowe warunki do kręcenia

Tutaj właśnie przychodzi praca, o której wcześniej pisałem. Jeśli film nie będzie dobrej jakości, to raczej nie przyniesie korzyści.

Koniecznie musisz zwrócić uwagę na:

  • oświetlenie – możesz użyć specjalnych lamp lub nagrywaj w dobrze oświetlonym miejscu,
  • jakość dźwięku – możesz użyć specjalnych mikrofonów, lub zwyczajnych słuchawek z wbudowanym mikrofonem,
  • tło – nagrywaj w miejscach, gdzie krajobraz wokół Ciebie, będzie się miło oglądać,
  • długość – ja polecam tzw. setki Tomasza Słodkiego. Filmiki o długości około 100 sekund (tyle zazwyczaj wystarcza, a odbiorca się nie nudzi),
  • kamera – możesz użyć specjalnych, lub nagrywać swoim telefonem komórkowym (aktualnie większość telefonów ma bardzo dobre aparaty).

Wszystko zależy od tego, co masz zamiar nagrać. Wiadomo, że jeśli chcesz reklamować swoje usługi, to warto jest zainwestować w profesjonalny sprzęt. Jak chcesz nagrywać zwyczajne instruktaże czy poradniki na YouTube, to bez problemu nagrasz świetnie wyglądający filmik, przy użyciu domowego sprzętu.

Punkty, na które powinieneś zwrócić uwagę przy kręceniu, opisałem dość powierzchownie. Myślę, że nie ma co się na ten temat tutaj rozpisywać. Jeśli jednak chcesz zgłębić je wszystkie dokładnie zapisz się na webinaria, które opisuję poniżej.

Po obejrzeniu ich na pewno zaczniesz nagrywać.

Jak w łatwy sposób zmontować film

Pewnie znasz Adobe Premier –  profesjonalny program do montażu. Jest on bardzo dobry, ale dla osób, które nigdy z niego nie korzystały, może być nie do przejścia. Można powiedzieć, że jest jak Photoshop, ale do filmów. Masa opcji, wszystko po angielsku i dosyć ciężko jest się odnaleźć. Dodatkowo jest bardzo drogi. Jak chcesz montować filmy samodzielnie może to być kłopot. Jeśli reklamujesz swoje usługi i inwestujesz w sprzęt, może pomyśl jeszcze nad opłaceniem osoby, która profesjonalnie zajmie się montażem.

Mnie osobiście nie udało się przez niego przebrnąć, dlatego udałem się na poszukiwania łatwiejszego programu. Znalazłem darmowy Windows Movie Maker.

WMM

Program prosty w obsłudze i naprawdę dobry. Jest dostępny w języku polskim i uważam, że da się w nim zmontować porządny materiał.

Webinaria

Kolejnym poziomem kręcenia filmików jest występowanie na żywo przez internet. Szkolenia prowadzone w ten sposób nazywane są webinariami. Dzięki tej formie w efektywny sposób możesz zyskać szacunek i wierność klientów. Jak będziesz realizował je regularnie to zwiększona sprzedaż i popularność gwarantowana.


Tutaj nauczysz się jak zrobić je samemu:

Zrób Webinarium
Szkolenie zostało przygotowane tak, abyś od razu po jego obejrzeniu mógł zrealizować własne webinarium. Dowiesz się nie…skutecznyprogramrozwoju.pl

Dzięki temu szkoleniu dowiesz się jak w prosty sposób zrealizować je na Facebooku, na żywo:

Facebook Live i co dalej? (o transmisjach na żywo na fb)
Jeśli chcesz zbudować wizerunek eksperta, dotrzeć z ofertą do nowych odbiorców, zainspirować ludzi do działania i…skutecznyprogramrozwoju.pl

To szkolenie uczy jak transmitować na żywo w internecie:

Jak transmitować na żywo w Internecie – webinarium
Zapis wystąpienia Tomasza Słodkiego podczas Czwartkowego Social Media w Warszawie. Podczas 20-minutowego wystąpienia…skutecznyprogramrozwoju.pl

Tomasz Słodki i Skuteczny Program Rozwoju

Nie ważne, co i jak chcesz nagrywać. Jeśli masz taki zamiar, ale jeszcze do tej pory nie mogłeś się przełamać, Tomasz Słodki jest osobą, która wytłumaczy Ci wszystko krok po kroku. Jestem w 100% pewien, że rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i zmotywuję Cię do kręcenia. Co tydzień prowadzi on na żywo nowoczesne webinaria właśnie o nagrywaniu filmów. Na pewno dowiesz się od niego jak kadrować, czym konkretnie kręcić oraz jak zadbać o dźwięk i oświetlenie w najlepszy możliwy sposób.

Tomasz jest zawodowym profesjonalistą i ekspertem w tej dziedzinie. Webinaria są darmowe i masz do nich dostęp po zapisie:

  1. Facebook Live i co dalej?

(Na razie dostępny jest zapis tylko na najbliższe webinarium, do którego podaje link. Następne linki dodam, jak tylko pojawią się na stronie.)

Możesz też dodatkowo nabyć szkolenia Tomasza Słodkiego (uzupełniające wiedzę – w formie wideo) dostępne na stronie Skutecznego Programu Rozwoju, w ramach którego Tomasz uczy jak występować przed kamerą. Zawarta w nich ogromna dawka wiedzy stworzy cudo z filmów, które w przyszłości nagrasz. Szczerze mówiąc – dopóki nie obejrzałem jego webinariów nie miałem pojęcia ile rzeczy składa się na dobry materiał.

Tomasz Słodki – dziennikarz, redaktor naczelny magazynu Multiferencje. Prowadził programy w największych polskich stacjach radiowych (Program 3 Polskiego Radia, Radio BIS, Radio) i telewizyjnych (TVN24, TVP3). Pasjonat nowych technologii – wprowadził na polski rynek nowoczesne transmisje online oraz audio & video release dla klientów korporacyjnych. Organizował festiwale muzyczne (Nie Zabijaj, Folk Fest, Reggae nad Orlą) oraz akcje charytatywne. Realizował projekty na całym świecie tworząc multimedialny portal podróżniczy Compas. Bezgranicznie realizuje swoje pasje.

^01CC9326A42422F0CD3A994435CCD7F050A76C237B389A0EA2^pimgpsh_fullsize_distr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *