Prowadzenie strony internetowej

wordpress-581849_1920

Strona internetowa to dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, jak i zwykłego obywatela. Nie tylko pozwala wyróżnić się wśród tłumu. Dzięki solidnie prowadzonej stronie możesz w prosty sposób wypromować swoje usługi, lub siebie. Jeśli masz sporo wolnego czasu możesz przemienić go np. w pisanie artykułów lub kręcenie filmów na witrynę. Możesz również prowadzić zwykłego bloga, stronę personalną, lub taką, która będzie promować Twoją ofertę. Jeśli chcesz wyrwać się z rutyny i być nowoczesny czas pójść do przodu!

Jak prowadzić stronę, aby odniosła sukces

Jedyną receptą na udaną stronę jest dobra treść. Wygląd jest tutaj na dalszym planie. Oczywiście nie jest źle, gdy strona wygląda nowocześnie, ale nie to dla odbiorcy liczy się najbardziej. Ważne, aby strona była przejrzysta i łatwa w obsłudze, oraz żeby znalazł na niej to, czego szuka. Nie zalecam, żeby na stronie była masa reklam odciągających uwagę i przeszkadzających w poruszaniu się po niej.

Jeśli chcesz prowadzić stronę personalną lub reklamującą Twoje usługi ważne, żeby odbiorca dostał odpowiedź na podstawowe pytania:

  • Po co jej Twoja usługa?/Dlaczego warto się o Tobie dowiedzieć?
  • Co dzięki niej/temu zyska?
  • Czy się to opłaca?

Odpowiadając w treści na takie pytania osoba, która odwiedza witrynę będzie chętniejsza do skorzystania z Twoich ofert.

Jeśli zależy Ci na zbudowaniu grupy odbiorców odwiedzających Twoją stronę (bo np. prowadzisz bloga lub piszesz artykuły) najważniejsze jest, aby publikowane treści pojawiały się regularnie. Dzięki temu odbiorca automatycznie będzie wiedział, kiedy pojawią się następne publikacje. Ważną rzeczą jest, aby materiały udostępniane na stronie były autorskie i żeby nie linkować w nich zbyt często do innych stron.

Jak powiadamiać odbiorców o nowych treściach

Dwoma najskuteczniejszymi i najprostszymi sposobami są:

  1. Portale społecznościowe (posty na fanpagach, reklama) – odsyłam do moich wcześniejszych artykułów o reklamie w internecie.
  2. Newsletter (poprzez wiadomości email) – stwórz formularz zachęcający do zapisu na Twój newsletter i wypromuj go. Przykład takiego formularza masz na mojej stronie. Do stworzenia listy mailingowej i wysyłania wielu wiadomości naraz musisz skorzystać ze strony zajmującej się email marketingiem. W internecie jest takich sporo, więc wybierz taką, która najbardziej będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Jak zarabiać

Najpopularniejszą metodą na zarobek jest oczywiście reklama. Może ona promować usługi Twojej lub innej firmy (jeśli np. należysz do programu partnerskiego i otrzymujesz za to prowizję). Bardzo skuteczne są reklamy tematyczne dołączane np. na koniec artykułu związanego z tym, co promują. Wtedy odbiorca jest do niej bardziej przekonany i chętniej w nią wchodzi. Można również umieścić reklamę na pasku bocznym strony lub pomiędzy treścią (najlepiej, jeśli reklama do niej nawiązuje).

Kolejną metodą na zarobek przez stronę jest zwyczajne prowadzenie na niej sprzedaży swoich produktów bądź usług. W tym wypadku najważniejsze jest, aby to, co sprzedajesz było dobre i przydatne. Jest to świetny sposób, żeby osiągnąć przewagę nad konkurencją i stać się nowoczesnym. Niestety tutaj dochodzi już posiadanie firmy oraz płacenie podatków.

Pamiętaj, że jak dobre nie byłyby reklamy bądź usługi, to jeśli nie będzie grupy odwiedzających witrynę z zarobku nici. Dobrą na to metodą jest prócz sprzedaży i reklam na stronie publikować jeszcze autorskie materiały. Zachęcą one ludzi do częstego, regularnego odwiedzania Twojej witryny.

W XXI wieku technologia jest na tyle rozwinięta, że aby założyć i prowadzić stronę internetową nie trzeba się wysilać. Nie musisz już umieć programować ani płacić masy pieniędzy za projekt. Aktualnie bardzo wiele witryn powstaje na gotowych już motywach i platformach takich jak WordPress. Jeśli sam nie potrafisz tego wykorzystać wystarczy, że skontaktujesz się ze mną. Oferuję założenie witryny internetowej od ręki. Koszty założenia i prowadzenia są bardzo małe i nieporównywalne do możliwych korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *