Reklama w internecie

socialmedia-952091_1920

W XXI wieku reklamy są dosłownie wszędzie (w telewizji, radiu, kinie, na przystankach, na blokach) gdzie nie spojrzysz, tam coś reklamują. Choć może nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale jednym z największych skupisk reklam jest właśnie Internet, a przodują w tym oczywiście znane portale społecznościowe. Dlatego reklama w sieci może być bardzo dobrą alternatywą, która bez problemu wypromuje Ci, co tylko zechcesz – siebie, produkt, czy może usługę, to bez znaczenia. Internet daje Ci ogromne możliwości, z wielu pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy. Przy odrobinie samozaparcia i poświęceniu własnego czasu możesz zareklamować cokolwiek.

Tworzenie kont w serwisach społecznościowych

Codziennie przez portale takie jak Facebook, Twitter, czy YouTube przepływa masa informacji, w tym właśnie reklamy. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak stworzyć taką reklamę? Czy jest ona skuteczna? Czy trzeba za nią płacić? Na pewno i Ty kiedyś pomyślałeś sobie, jak to fajnie byłoby mieć swoją reklamę. I tutaj przychodzą z pomocą owe portale. Założenie konta na Twitterze, Facebooku, YouTube, Instagramie, Snapchat’cie (zależnie od tematyki oferty) jest dziecinnie proste i zajmuję maks kilka minut. Skorzystaj z ich potencjału do stworzenia jakiejś reklamy!

Jak stworzyć dobrą reklamę

Załóż na wymienionych wyżej serwisach grupę/stronę (w przypadku promowania własnej strony internetowej) lub cały profil o tym, co chcesz zareklamować. Dobrze byłoby, jeśli rekomendujesz na wszystkich kontach to samo – „połączyć” je ze sobą linkując je wzajemnie, aby nie były porozrzucane w sieci. Stworzysz w ten sposób sieć profili promujących określoną rzecz na fanpage’u lub poprzez wpisy. Konta już założone? Co robić dalej?

Jaki sposób promocji wybrać

Obecnie w portalach społecznościowych mamy dwie opcje na promowanie:

  1. Kupno reklamy w portalu,
  2. Reklamowanie się przy użyciu dostępnych mechanizmów portalu.

Płatna reklama jest zwyczajnie nieopłacalna. Po przeliczeniu przewidywanej ilości like’ów na Facebooku na reklamę wychodzi około 1 zł za 1 like, np. strony… W porównaniu do możliwości, jakie dają Ci serwisy społecznościowe jest to bardzo droga inwestycja w mało skuteczną reklamę. Po prześledzeniu wszystkich płatnych ofert, jakie są dostępne, najkorzystniejszą wydaje się reklama posta na Facebooku – gwarantuje ona o wiele większy zasięg publikowanego materiału.

Lepiej nie płać nic i zareklamuj Swoją ofertę poprzez własny profil, grupy, strony i znajomych. Taka reklama składa się na kilka elementów, o których napiszę w następnej części artykułu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *